Czarny Opal Etiopski 15x10 mm nr 256

Symbol: FA12061

Czarny Opal Etiopski - kamień naturalny dymiony. Kaboszon idealny do wyrobu pierścionków, wisiorków i bransoletek. Zdjęcia prezentują konkretny oferowany kamień, kupując otrzymasz dokładnie ten kaboszon. Zwróć uwagę na rozmiar podany w opisie - zdjęcia są wykonane w powiększeniu. (Dokładny rozmiar i wagę sprawdź w opisie na dole strony).

Kolor Wielobarwny
Nazwa Opal etiopski
Jednostka sprzedaży 1 szt.
Typ Kaboszon
Fasetowanie Nie
Otwór Nie
Znak zodiaku Wodnik (20.01-18.02)
Numerologia Liczba 5
Czakra Manipura (czakra splotu słonecznego)
160.00
szt.
Zamów w ciągu
a paczkę wyślemy dziś
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 1 szt.
Własny kod FA12061

Czarny Opal Etiopski - kamień naturalny dymiony

Kaboszon szlifowany z płaskim spodem, idealny do wyrobu ozdób i biżuterii, takiej jak pierścionki, bransoletki, czy wisiorki.

Zdjęcia prezentują konkretny oferowany kamień, kupując otrzymasz dokładnie ten kaboszon. Kupując zwróć uwagę na podany w opisie rozmiar, gdyż zdjęcia prezentują kamień w powiększeniu.

Opale są kamieniami o strukturze, umożliwiającej łatwą modyfikację ich barwy bez konieczności stosowania barwników chemicznych. Modyfikacja dotyczy wyłącznie barwy podstawowej opalu, nie wpływając na jego opalizację. Efekt gry barw opalizacji jest wzmocniony dzięki kontrastowi.

Zmiana barwy opalu odbywa się za pomocą nieinwazyjnego procesu znanego jako dymienie. Polega to na częściowym spalaniu papieru lub drobnych fragmentów drewna w obecności opalu, co powoduje uwalnianie cząstek węgla, które osadzają się w porowatej strukturze kamienia, przyciemniając jego barwę. Proces ten trwale nadaje opalowi czarną barwę i jest szeroko stosowany.

Wielkość w mm: 15,24 x 10,12

Grubość w mm: 3,41

Waga w ct: 2,16

Nasze zdjęcia robione są smartfonem i nie są modyfikowane.