KATEGORIE
FILTRUJ

Agat drzewny to forma agatu dendrytcznego

Agat drzewny jest formą agatu dendrytycznego, białej lub bezbarwnej odmiany chalcedonu z widocznymi, podobnymi do paproci zanieczyszczeniami manganu lub żelaza. Zanieczyszczenia te są znane jako dendryty, co wynika z kształtu, w którym występują.

Większość agatów dendrytycznych na rynku pochodzi z Brazylii, Meksyku czy Indii, choć piękne okazy można znaleźć w całych Stanach Zjednoczonych.

Agat drzewny jest powszechnie spotykany w postaci ukształtowanej i polerowanej, a także w postaci kaboszonów.

Znaczenie i energia

Agat drzewny podobnie jak agat mszysty przybliża nas do Matki Ziemi, łączy nas z energiami zdolnymi pomóc nam ugruntować i realizować nasze najlepsze pomysły. Ten kamień zapewnia ochronę wokół naszej aury i pozwala nam być sobą. Agat drzewny zachęca do wyrażania siebie i odbudowy boskiego połączenia z naturą, które pochłaniało większość naszego dzieciństwa. Wokół nas jest czyste szczęście i radość; przez życie, zwierzęta, żywność i sztukę. Agat drzewny daje nowe pragnienie znalezienia pocieszenia w mniejszych, bardziej ludzkich rzeczach; w przeciwieństwie do nienaturalnych pragnień, jakie przedstawia nam społeczeństwo. Zachęca do powrotu do swoich „korzeni” i pozwolenia wewnętrznemu, beztroskiemu dziecku zabłysnąć. 

Polecany dla znaków zodiaku

Wodnik, Panna