mam-czas
KATEGORIE
FILTRUJ

Agat w paski jak warstwy malutkich kryształów kwarcu

Agat pasiasty powstaje z osadzania warstw krzemionki w pęcherzykach wulkanicznych lub innych jamach. Warstwy i opaski wewnątrz kamienia powstają etapami i dodają piękna temu wyjątkowemu kamieniowi.

Podobnie jak większość kamieni agatowych, formowanie się agatu pasiastego miało miejsce podczas erupcji wulkanicznych. Z biegiem czasu warstwy różnych wtrąceń tworzyły wewnątrz kamienia rozpoznawalne pasma. W wielu przypadkach wnęka w kamieniu nie jest całkowicie wypełniona, pozostawiając w niej pustkę.

Agat pasiasty jest uważany za wspaniały kamień do uzdrawiania umysłu, ciała i ducha. Służy do ochrony, bezpieczeństwa i stabilności moralnej. Jest używany zarówno jako kamień pomocniczy do organizowania życia człowieka, kojący, jak i jako kamień uziemiający. Mówi się, że może pomóc w przecinaniu sznurów z osobami, które mają negatywny wpływ na osobę noszącą, będącą szefem, partnerem, przyjacielem lub jakąkolwiek inną osobą, która chce nami manipulować.

Znaczenie i energia

Agat pasiasty jest kojarzony jako kamień pomocniczy dla stabilności emocjonalnej, ochrony przed negatywną energią i negatywnymi myślami. Delikatna energia promieniująca z tego kamienia działa powoli, ale pewnie, równoważąc emocje i inne aspekty życia. W przeszłości ludzie używali tego kamienia do poprawy pamięci, ochrony przed negatywnymi myślami i negatywnym wpływem. Mówi się też, że przynosi szczęście i bogactwo. Podobnie jak większość kamieni agatowych, agat pasmowy jest najskuteczniejszy, gdy jest noszony przez długi czas, ponieważ powoli promieniuje swoją uzdrawiającą energią. 

Polecany dla znaków zodiaku

Wodnik, Skorpion