KATEGORIE
FILTRUJ

Aragonit - jeden z trzech minerałów węglanu wapnia

Aragonit występuje w naturze jako jeden z trzech węglanów wapnia (pozostałe dwa to kalcyt i wateryt).

Aragonit jest spotykany skrystalizowany w postaci małych pryzmatycznych kryształów, mas, stalaktytów i sferycznych agregatów promieniujących.

Aragonit został po raz pierwszy odkryty w 1790 roku przez Abrahama Gottloba Wernera w Molina de Aragón, Guadalajara, Kastylia-La Mancha, Hiszpania. Pózniej został odkryty w wielu miejscach świata, zwłaszcza w takich krajach jak Meksyk, Pakistan, Włochy, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Aragonit - wstęp

Najpopularniejszym aragonitem na rynku są odmiana „sputnik” z Maroka. Prawie zawsze ma odcień złotego brązu ale mogą również wydawać się bezbarwne. Inne popularne odmiany kolorów aragonitu to biały, zielony, czerwony, fioletowy, żółty, a ostatnio niebieski.

Aragonit - Znaczenie i energia

Aragonit to jeden z najpotężniejszych kamieni dla początkujących, jaki może zdobyć nowicjusz. Jego potężne energie pomagają aktywować i wyrównywać całą kolumnę czakry, aby promować wewnętrzną równowagę, jasność umysłu i transformację. Bez względu na kolor, można oczekiwać, że Aragonit może pochwalić się potężną, ale niejednoznaczną energią, która przebije czyjąś aurę. Te wibracje mogą popchnąć do zmiany w codziennym życiu. Ten nacisk będzie promował pewność siebie, samoleczenie i poprawę osobistą.

Aragonit - znaki zodiaku

Aragonit jest polecany dla następujących znaków zodiaku

Koziorożec