KATEGORIE
FILTRUJ

Azuryt - minerał węglanu miedzi

Azuryt to minerał węglanu miedzi, który tworzy masy, stalaktyty, kryształy botryoidalne i pryzmatyczne.

Azuryt w postaci kryształów jest niezwykle rzadki i drogi, ale naprawdę wyjątkowy. Minerał ten został nazwany w 1824 roku przez F.S. Beaudan. Azuryt był szeroko stosowany w historii, na początku XIX wieku był określany jako „Chessylite” (od obszaru, w którym po raz pierwszy został znaleziony we wschodniej Francji) i „Kuanos”, opisany przez Gaiusa Pliniusa Secundusa w książce „Historia naturalna ”.

Kamień ten miał wiele różnych zastosowań, w starożytnym Egipcie azuryt był używany do malowania, leczenia niektórych zaburzeń psychicznych i wytapiany w celu wytworzenia miedzi.

Azuryt można znaleźć w prawie każdym odcieniu niebieskiego i powszechnie występuje w połączeniu z malachitem i chryzokolą. Azuryt można wydobywać w takich krajach jak Maroko, Rosja, Chile, Chiny i Australia. 

Azuryt - znaczenie i energia

Azuryt jest kamieniem, który aktywuje i odblokowuje czakry trzeciego oka i korony, łącząc je. Jest znany jako jeden z najważniejszych kamieni, jeśli chodzi o dostęp do naszych własnych zdolności psychicznych. Może pomóc w świadomym śnie, projekcji astralnej, intuicyjnej medytacji, wglądzie i wewnętrznej wizji. Jeśli ktoś ma wiele marzeń i często zastanawia się, co one oznaczają, to jest to idealny kamień dla niego. Azuryt może pomóc ulepszyć te sny i rozszyfrować ich wyobrażenia. Azuryt podniesie świadomość umysłu, intelekt i mądrość, które pomogą osiągnąć nowe cele i pragnienia. 

Azuryt - znaki zodiaku

Azuryt jest polecany dla następujących znaków zodiaku:

Strzelec